Seimas perrašo nemokumo įstatymus

Ketvirtadienis, 18 Liepa 2019

 

Seimas apsvarstęs pritarė Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projektui, kuris sutrumpins bankroto procedūras ir padarys skaidresnį turto pardavimo procesą. Po įstatymo priėmimo Lietuva gali tikėtis aukštesnių vietų tarptautiniuose reitinguose.

„Tai ne tik padidins nemokumo procesų efektyvumą ir sudarys sąlygas išsaugoti gyvybingus verslus, taip pat tai yra signalas investuotojams, nes leis reikšmingai pagerinti Lietuvos „Doing Business“ nemokumo indeksą“, – pažymi Vilius Šapoka, finansų ministras. Kartu Seimas pritarė ir dešimčiai šį dokumentą lydinčių teisės aktų pakeitimų.

Naujas įstatymas turėtų paspartinti bankroto procedūras, pagerinti atlyginimo nemokumo administratoriui, turto pardavimo, bankroto proceso terminų, nemokumo procesų dalyvių ginčų nagrinėjimo ir kitų klausimų reguliavimą.

„Svarbiausi numatyti pakeitimai: apjungiamas bankroto ir restruktūrizavimo reguliavimas, keičiama nemokumo samprata, pagal kurią nemokumas nereikš neišvengiamo bankroto, o bus vertinamas ir subjekto gyvybingumas. Tikslas yra anksčiau pradėti spręsti finansines problemas ir inicijuoti nemokumo procesą. Skatinama finansines problemas spręsti ne teismo tvarka“, – komentuoja p. Šapoka.

Numatoma įtvirtinti naują nemokumo administratorių priežiūros modelį, apjungiant bankroto ir restruktūrizavimo administratorių profesijas į vieną ir iš valstybinės priežiūros pereiti į pusiau valstybinę. Planuojama sukurti nemokumo administratorių savivaldą.

Seimo nariai balsavo už ilgai svarstytą ir pataisytą projekto variantą.

Agnė Širinskienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, pasidžiaugė, kad pavyko suderinti įvairius interesus.

Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projektui ir lydimiesiems teisės aktams po svarstymo pritarė 64, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 4 Seimo nariai.

 

 

Straipsnis iš VERSLO ŽINIŲ portalo: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2019/05/29/seimas-perraso-nemokumo-istatymus