Restruktūrizavimo naujienos


 • Seimas perrašo nemokumo įstatymus

  Ketvirtadienis, 18 Liepa 2019

  Seimas apsvarstęs pritarė Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projektui, kuris sutrumpins bankroto procedūras ir padarys skaidresnį turto pardavimo procesą. Po įstatymo priėmimo Lietuva gali tikėtis aukštesnių vietų tarptautiniuose reitinguose.


 • Restruktūrizavimas – gelbėjimosi ratas verslui, kuris dar turi ateitį

  Penktadienis, 14 Birželis 2019

  Paplitęs įsitikinimas, kad restruktūrizavimas – tai vienas žingsnis iki bankroto, yra klaidingas. Sklandus restruktūrizavimo procesas leidžia laikinų sunkumų turinčioms įmonėms vėl atsistoti ant kojų, todėl specialistai ragina įmonių vadovus nenuvertinti šios verslo gelbėjimo galimybės.


 • Tomas Bairašauskas. Lietuvos ateitis – įmonių restruktūrizavimas, ne bankrotas

  Antradienis, 15 Sausis 2019

  2016 m. Europos Komisija atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad Europos Sąjungoje kasmet bankrutuoja apie 200 000 įmonių ir dėl to apie 1,7 mln. žmonių praranda savo darbo vietas.


 • Valstybė iš esmės keičia savo nemokumo politiką

  Trečiadienis, 22 Rugpjūtis 2018

  Dabartinė Lietuvos nemokumo politika iš esmės atsispindi trijuose įstatymuose – Įmonių restruktūrizavimo įstatyme, Įmonių bankroto įstatyme ir Fizinių asmenų bankroto įstatyme. Pirmieji du teisės aktai, kurie taikomi tik juridiniams asmenims, ir juose įtvirtintas reguliavimas ilgą laiką buvo kritikuojami kaip ignoruojantys tikruosius nemokumo procesų tikslus, neleidžiantys pasinaudoti „antruoju šansu“, sukuriantys vien tik formalius procesus, kurie retai yra naudingi kreditoriams.


 • Kita bankroto pusė: vertingos pamokos ir verslui, ir valstybei

  Ketvirtadienis, 01 Vasaris 2018

  Pusė Lietuvoje įsteigtų įmonių bankrutuoja per pirmuosius penkerius metus, rodo statistika. Nors vadovėliuose pažymima, kad bankrotas yra natūrali verslo ciklo dalis, tačiau Lietuvoje bankrotas turi stiprų neigiamą atspalvį. O tai verslui trukdo mokytis iš savo ar svetimų nesėkmių.


 • Lietuva neteisėtai PVM apmokestina smulkius verslus

  Ketvirtadienis, 13 Liepa 2017

  Šaltinis: www.vz.lt

  Lietuvoje dešimtmetį neteisingai taikomos PVM direktyvos nuostatos. Dėl to smulkūs, 45.000 Eur pajamų nepasiekę verslai, turi anksčiau laiko registruotis PVM mokėtojais ir mokėti PVM.

 • Restruktūrizavimas – realus šansas išsaugoti finansinių problemų kamuojamą verslą

  Trečiadienis, 24 Gegužė 2017

  Remiantis Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos duomenimis, kasmet bankrotų skaičius auga. Lyginant 2017 m. ir 2016 m. I ketvirčius pastebimas net 46.8 % bankroto procesų išaugimas.

  Nors 2016 m. statistika rodo didžiausią bankrotų skaičių – neatmetama galimybė, jog 2017 m. bus pasiekta rekordinė bankrotų statistika. 

  Pastebima, kad verslas Lietuvoje vis dar nepakankamai išnaudoja galimybę išsigelbėti – restruktūrizuotis. Tinkamai parengus ir patvirtinus restruktūrizavimo planą, įmonė gali įveikti finansinius sunkumus ir tęsti veiklą.

   

  Pasikonsultuok su patikimais www.nebankrutuok.lt specialistais!

  Mob. (+370) 687 27622 // El. paštas: info@nebankrutuok.lt

   


 • Aktualu: griežtėja vadovų atsakomybė dėl pavėluoto bankroto bylos inicijavimo

  Trečiadienis, 11 Sausis 2017

  2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Administracinių nusižengimų kodeksui, kartu įsigaliojo ir 2016 m. gegužės 19 d. priimtas pakeitimas, kuriuo numatoma atsakomybė juridinio asmens vadovui ar kitiems atsakingiems asmenims ir tokiu atveju, jeigu teismui bus per vėlai pateiktas pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo. Pavėluotas pranešimas užtrauks baudą nuo 1 400 iki 3 000 eurų.

  Šaltinis: www.delfi.lt


 • Tyčinis bankrotas – būdas atgauti skolą ar niekinės išlaidos

  Penktadienis, 25 Lapkritis 2016

  Per pastaruosius porą metų ženkliai išaugo įsiteisėjusių teismo sprendimų pripažinti įmonės bankrotą tyčiniu skaičius. Išskirti pagrindinę tokios tendencijos priežastį sunku, tačiau tokia teismų praktika iš esmės yra gera žinia kreditoriams – toks teismo sprendimas, nors ir dažnai ilgų teisminių procesų pradžia, tačiau yra didelis žingsnis į priekį siekiant asmeninės įmonės vadovų ir akcininkų atsakomybės už žalą kreditoriams.
   

 • Bankrotas ant slenksčio. Kaip jį išprašyti lauk

  Trečiadienis, 16 Lapkritis 2016

  Įmonių kreditoriai, užuot bandę išieškoti skolą įprastiniais būdais, praktikoje dažnai kreipiasi į teismą, kad būtų iškelta bankroto byla įsipareigojimų neįvykdžiusiam skolininkui. Tačiau tai nereiškia, kad įmonė, kuriai keliama bankroto byla, būtinai ir bankrutuos.

   

Puslapis:      1  2  3   »