I. Četrauskaitė. Svarbiausi bankroto įstatymo pakeitimai aktualūs verslui

Pirmadienis, 14 Kovas 2016

Lietuvos Respublikos Seime užregistruotas Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo Nr. IX-216 pakeitimo įstatymo projektas. Projekte numatyti keli bankroto proceso reglamentavimo pakeitimai, iš kurių svarbiausios yra dvi naujienos – keisis turto pardavimo tvarka, o bankrutuojančios įmonės turės galimybę restruktūrizuotis.

Šiuo projektu siekiama geriau sureguliuoti bankroto administravimo išlaidas, įskaitant ir atlygio administratoriui klausimus, bei tobulinti su administravimo išlaidomis susijusius bankroto proceso taikymo, turto pardavimo, procesinių ginčų teismuose nagrinėjimo ir kitų klausimų reguliavimą. Tokiu būdu yra tikimasi sutrumpinti bankroto procesus ir sudaryti galimybę bankrutuojančiai įmonei išsaugoti veiklą, o pasirengus restruktūrizavimo procesui – ir nutraukti bankroto bylą. Taip pat norima įtvirtinti nuostatas, skatinančias įmonės ar jos dalies pardavimą.

Šaltinis: http://www.delfi.lt/verslas/nuomones/i-cetrauskaite-svarbiausi-bankroto-istatymo-pakeitimai-aktualus-verslui.d?id=70582816